Wydawać by się mogło, że moja łazienka nie potrzebuje remontu. Przecież niespełna dwa lata temu robiłam w domu remont generalny, podczas którego nasza łazienka “powstała na nowo”. W łazience położyliśmy ogrzewanie podłogowe, wymieniliśmy płytki, armaturę, baterię, pomalowaliśmy ściany ponad płytkami (malowanie łazienki ponad płytkami) i zadbaliśmy o spójną kolorystykę i atrakcyjne dodatki. A mimo to zdecydowałam się na szybki remont łazienki bez kucia. Czemu zdecydowałam się na zmiany? Co mnie zawiodło? Jakie niepraktyczne rozwiązania zastosowałam w naszej łazience, że po roku potrzebuje remontu?
Po remoncie łazienka prezentowała się tak: STARY DOM: WC – FINAŁ.


Co nam się nie sprawdziło w naszej łazience?
Pytanie powinno brzmieć: Na czym się najbardziej zawiodłam? Na jakości użytych produktów. Nie chodzi mi o piękną armaturę, ceramikę łazienkową czy glazurę – to sprawdziło się w 100%. Przy wyborze asortymentu dokonałam jednak kilku niefortunnych zakupów. To, co zdecydowanie mi się nie sprawdziło to uchwyty na ręcznik i papier toaletowy! Niestety, oba okazały się złej jakości. Piękne na zewnątrz, ale zupełnie niepraktyczne w montażu i utrzymaniu na ścianie. Nie wytrzymały próby, jaką przygotowały dla nich dzieciaki. Wieszak na ręcznik nie przetrwał tygodnia. Wieszak na papier toaletowy zaliczył kilkanaście upadków, aż zaczęłam się już bać o moją ulubioną mozaikę na podłodze. Zresztą, jak widzicie na zdjęciach, metal zaczął już rdzewieć, a nie był przecież narażony na bezpośrednie działanie wody! Uwiódł mnie wygląd zewnętrzny przedmiotów i zawiodłam się bardzo na jakości oraz materiale z jakiego zostały wykonane. Cienka wyginająca się blaszka, którą przymocowałam do ściany i która wyginała się i nie była w stanie utrzymać ciężkiego wieszaka prezentuje najlepiej cały obraz tej serii produktów. Następnym razem produkty do łazienki, będę kupować w sklepie z profesjonalnymi dodatkami do domu a nie w sklepie z dekoracjami.

Aby uniknąć poprzednich błędów, tym razem łazienki wybrałam produkty typowo łazienkowe z serii tesa® HUKK. Mają one nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim są super funkcjonalne. Pasują idealnie do ponadczasowej prostoty i elegancji jaką starałam się uzyskać w naszej łazience. Poza tym, gołym okiem widać jakość materiałów z jakich są wykonane poszczególne elementy. Adapter BK20, który montujemy na ścianie za pomocą specjalnej masy klejącej, nie jest z cienkiej blaszki a ze stabilnego i sztywnego znalu.
W konsekwencji użycia nieodpowiednich produktów ręcznik łazienkowy prawie cały czas leżał na ziemi a papier toaletowy zsuwał się z ruchomego wieszaka. Jedyną osobą, która była zadowolona z obecnego stanu rzeczy był Julek, który już 3 razy “zjadł” rolkę papieru toaletowego i robił sobie legowisko na leżącym na ziemi ręczniku. W końcu powiedziałam dość! W przypadku tej łazienki sprawdza się przysłowie „szewc bez butów chodzi”. Zajmuję się pięknymi wnętrzami, designem na co dzień a prywatnie dzień w dzień patrzę na taką prowizorkę!

Wiertarka nie jest potrzebna
Po demontażu poprzednich produktów łazienkowych zostały brzydkie i szpecące dziury, które trzeba było zaszpachlować. Powiedziałam sobie: Nie chcę więcej używać wiertarki i zaczęłam szukać rozwiązania, które umożliwi mi łatwy sprawny montaż bez wiercenia! Na targach Warsaw Home, gdzie miałam okazję odwiedzić stoisko marki tesa® miałam okazję sprawdzić, jak prezentują się produkty łazienkowe oraz poznać technologię montażu tesa®) Power.Kit. To specjalna opatentowana formuła montażowa, opierająca się na specjalnej masie klejowej o mocy zdolnej do obciążeń nawet 5 kg. Dzięki temu produkty powinny wytrzymać zmasowany atak dzieci!

1. Uchwyt na papier toaletowy bez wiercenia tesa® Hukk; 2. Haczyk na ręcznik bez wiercenia tesa® Hukk; 3. Dozownik do mydła bez wiercenia tesa® Hukk
Szybki remont łazienki
Zanim mogłam cieszyć się pięknym designem nowych akcesoriów łazienkowych tesa®, trzeba było pozbyć się na dobre starych. Zaczęłam od demontażu starych wieszaków. Niestety na ścianie zostały brzydkie ślady. Ponieważ i tak musiałam je zawachlować gipsem, zaimpregnować impregnatem głęboko gruntującym a następnie pomalować, to zdecydowałam się zmienić kolor ścian przy umywalce, tworząc lamperię na wysokości 120 cm. Dzieci, myjąc często niezbyt czyste łapki pryskały na ścianę. I choć była ona zabezpieczona świetną farbą przeznaczoną do przestrzeni łazienek, to codzienne mycie ściany, było dość uciążliwe. Tym razem postanowiłam pomalować ją ciemną farbą przeznaczoną również do łazienek w kolorze: KB6 Gwałtowny antracyt.

Dzięki pomalowaniu ściany na ciemny kolor łazienka zyskała dodatkową głębię, oraz stała się bardzie przytulna! Jasne ściany odbijają światło a ciemna je pochłania, dzięki czemu udało mi się stworzyć w łazience bardzo fajną aranżację. Nie mamy wrażenia zamknięcia w małym białym boxie. Ściany w antracytowym kolorze to takie przełamanie schematu bieli.

Do łazienki wybrałam serię łazienkową tesa® HUKK.

Prosty, elegancki design produktów z serii HUKK pasował idealnie do naszej łazienki.

Po raz pierwszy, ze względu na dzieci, zdecydowałam się powiesić dozownik do mydła. Teraz, jak to się mówi, będę mogła spać spokojnie i nie będę martwić się, że któreś z dzieci zrzuci dozownik stojący na umywalce. Nasz Julek coraz częściej staje i za jakiś czas mógłby “sięgnąć” po atrakcyjny pojemnik, stojący na śliskiej umywalce. W swoich czarnych prognozach, widzę jak moje piękne płytki – mozaika maja wytłuczoną na środku dziurę przez spadający dozownik do mydła!




Prosty montaż
- Montaż rozpoczynamy od oczyszczenia powierzchni ściany specjalną ściereczką dołączona do produktów narażonych na kontakt z wodą. W akcesoriach, w których nie znajduje się nasączona ściereczka do oczyszczenia ściany wykorzystujemy aceton i czekamy 15 minut.
- Następnie odklejamy naklejkę, która znajduje się na tylnej ścianie adaptera i doklejamy w wyznaczonym miejscu adapter do ściany
- Za pomocą plastikowego, czerwonego otwieracza robimy dziurkę w tubce z masą klejącą
- Wpuszczamy masę klejącą w większą dziurkę w adapterze, patrząc jak pojawi się ona lub jak zacznie wypływać drugą dziurką
- Czekamy 12h, aż klej wyschnie
- Po wyschnięciu masy klejącej montujemy uchwyt na adapterze
- Boki adaptera są rowkowane, dzięki czemu montaż jest znacznie łatwiejszy a śruba mocująca nie przesuwa się po powierzchni metalu.
- Dokręcamy za pomocą specjalnego kluczyka śrubę znajdującą się w uchwycie do boków adaptera i gotowe!

Dzięki zamocowaniu na płytkach dozownika na mydło, zyskałam więcej miejsca na umywalce postawienie ulubionych dodatków w postaci dyfuzora z pięknym zapachem, czy nawet wazonu z kwiatami.


Technologia Power.Kit to sposób na bardzo prosty i skuteczny montaż, o ile zastosujemy się do wszystkich zaleceń producenta i zamontujemy elementy na odpowiednich miejscach, jak powierzchnia drewna, metalu, szkła, betonu, kamienia naturalnego, marmuru, tworzywa sztucznego, płytek ceramicznych. Producent wyklucza użycie użycie adaptera BK20 na powierzchniach z tapety, tynku szlachetnego i pokrytych powłoką antyadhezyjną (np. teflon).

Jak Wam się podoba moja łazienka po zmianach? Ja jestem zachwycona nowym, starym wnętrzem! Cała metamorfoza zajęła mi może godzinę łącznie z malowaniem ścian (nie licząc okresu oczekiwania na wyschnięcie masy klejącej). Lubię takie szybkie metamorfozy! A Wy?
Wpis powstał we współpracy z marką tesa®



Za pomoc w publikacji dziękuję marce tesa®
Artykuł WIOSENNE METAMORFOZY. SZYBKI REMONT ŁAZIENKI BEZ KUCIA. pochodzi z serwisu conchitahome.pl.